FAQ – Pożyczki przez internet

Jaka jest opłata za udzielenie pożyczki?

Wysokość opłaty za udzielenie pożyczki zależy od całkowitej kwoty pożyczki oraz okresu, na który zostaje ona zawarta. 

Zarejestrowałem się i nic się nie dzieje. Dlaczego?

Integralną częścią rejestracji jest potwierdzenie założenia konta wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail. Sprawdź swój e-mail w celu weryfikacji, czy otrzymałeś takie potwierdzenie. W przypadku braku otrzymania wiadomości e-mail skontaktuj się z nami.

Kiedy mogę ubiegać się o przedłużenie pożyczki?

Przedłużenie pożyczki można zastosować nie później niż w dniu, w którym przypada termin spłaty pożyczki. Wniosek o przedłużenie spłaty pożyczki zostanie aktywowany jedynie po wcześniejszym uiszczeniu na rzecz Pożyczkodawcy opłaty za przedłużenie spłaty pożyczki, w terminie nie dłuższym niż 3 dni. Jednorazowe przedłużenie terminu spłaty możliwe jest jedynie w przypadku pierwszej pożyczki.

Ile mogę pożyczyć i na jak długo?

Oferujemy pożyczki już od 200zł na okres od 7 do 35 dni. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to 1500zł. O kolejne pożyczki możesz wnioskować nawet do kwoty 7500zł.

W jakich okolicznościach mogę uzyskać pożyczkę?

O Pożyczkę mogą ubiegać się osoby powyżej 20 roku życia, ze stałymi dochodami, które nie zalegają ze spłatą innych zobowiązań finansowych i nie widnieją w rejestrze dłużników.

Czy konieczny jest zastaw lub poręczenie?

Nie. W Pożyczkomat.pl otrzymasz pożyczkę bez zastawu i poręczenia .

Czy jest możliwe, aby uzyskać pożyczkę, nawet jeśli ma się zaciągnięty kredyt w innej instytucji finansowej?

Tak, możesz otrzymać pożyczkę, jeśli nie masz opóźnień w spłatach i nie widniejesz w rejestrze dłużników.

Skąd będę wiedział/-ała, czy mój wniosek o pożyczkę został zatwierdzony?

O zatwierdzeniu pożyczki poinformujemy Cię natychmiast w wiadomości e-mail. Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej www.pozyczkomat.pl, a jeśli będziesz miał pytania zadzwoń - chętnie rozwiejemy wątpliwości.  

Kiedy dostanę pieniądze?

Czas oczekiwania na pożyczkę zależy od tego, w jakim banku masz rachunek, w jakich godzinach bank księguje środki oraz w jakim dniu składasz wniosek o pożyczkę. Jeśli masz konto w jednym z tych banków: Millennium, PKO BP, BZ WBK, Kredyt Bank, Nordea, Pekao SA, mBank, pieniądze mogą się znaleźć na Twoim koncie nawet natychmiast. Jeśli posiadasz rachunek w innym banku, środki trafią na Twoje konto w ciągu dwóch dni roboczych.

Jak mogę dołączyć do programu lojalnościowego?

Każdy Klient, który wziął i spłacił w terminie przynajmniej jedną pożyczkę na Pożyczkomat.pl, przystępuje automatycznie do Programu Lojalnościowego. Dzięki temu stali Klienci mogą się ubiegać o kolejne pożyczki na znacznie wyższe kwoty.

Skąd będę wiedział/-ła, czy pożyczka została mi przyznana?

Jeśli otrzymasz pożyczkę, poinformujemy Cię o tym drogą mailową oraz poprzez SMS.

Jak spłacić pożyczkę?

Pożyczkę można spłacać za pośrednictwem bankowości internetowej lub w najbliższym oddziale banku.

Co się stanie, jeśli nie będę mógł/-ła spłacić pożyczki w określonym terminie?

Jeśli pojawią się nieoczekiwane trudności i nie będziesz mógł spłacić pożyczki w określonym czasie możesz ubiegać się o możliwość przedłużenia spłaty pożyczki pożyczki i/lub rozłożenia spłaty na raty. Jeśli masz jakieś problemy z terminową spłatą pożyczki, jesteśmy gotowi służyć  Ci radą i propozycją najlepszych dla Ciebie rozwiązań. Nie wahaj się skontaktować z nami w każdej chwili.

Kiedy można ubiegać się o kolejną pożyczkę?

O kolejną pożyczkę możesz się ubiegać, gdy tylko spłacisz poprzednie zobowiązanie, a Twoja spłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie.

Czy mogę ubiegać się o pożyczkę, jeśli nie jestem obywatelem Polski?

Aby ubiegać się o pożyczkę musisz być rezydentem Polski (obywatelem lub osobą nieposiadającą obywatelstwa, ale zamieszkującą w Polsce posiadającą nr PESEL). 

Kiedy i w jaki sposób można ubiegać się o plan spłaty pożyczki?

Harmonogram płatności można zamówić korzystając z profilu użytkownika. Twoja prośba będzie mogła zostać zrealizowana po dokonaniu spłaty pierwszej raty pożyczki.

Dlaczego istnieje konieczność wysyłki podpisanej umowy na piśmie?

Obowiązek taki nakłada na Przedsiębiorcę ustawa o umowach konsumenckich z dnia 2 marca 2000r.